Sık Sorulan Sorular

Kullanıcı Üyeliği

Sık Sorulan Sorular

Güvenebilirmiyim.com nedir?

Güvenebilirmiyim.com güvenli online alışveriş için bir inceleme ve değerlendirme platformudur. Bknz: Hakkımızda

Üyelik ücretli midir?

Hayır. Güvenebilirmiyim.com kullanıcı üyeliği tamamen ücretsizdir. Dilerseniz sosyal medya, dilerseniz mail hesaplarınızla birkaç saniye içerisinde üye olabilirsiniz.

Buradaki yorumlar kesin bilgiler midir?

Sistemde bulunan yorumlar, ilgili web sitesinden daha önce ürün yada hizmet almış kişilerin, kişisel görüşleridir. Buradaki yorumlar, guvenebilirmiyim.com'dan tamamen bağımsızdır.

Yorumlara nasıl güvenebilirim?

Kullanıcıların yorumlarına güvenmek tamamen kişisel bir tercihtir. Güvenebilirmiyim.com bu tercih için kullanıcılarına birçok seçenek sunar. Aşağıda yorumların değerlendirilebileceği seçenekleri bulabilirsiniz;

  • Her kullanıcı yorumunun altında yorum güncelliğinin kontrolü için tarih bulunur.
  • Her kullanıcı yorumunun altında diğer kullanıcıların bu yorumu beğendiğini veya beğenmediğini gösteren butonlar vardır.
  • Her kullanıcı yorumuna, ilgili web sitesi yanıt verebilir. Yorumlara verilen yanıtlar diğer kullanıcılar tarafından görülebilir.
  • Yorum yazılırken her kullanıcıya, sipariş veya işlem numarası sorulur. Kullanıcılar opsiyonel olarak yaptıkları alışverişin sipariş yada işlem numarasını da ekleyebilirler.
  • Her kullanıcı yorumunun altında "Şikayet Et" butonu vardır. Doğru olmadığı düşünülen, görülen veya topluluk kurallarına uymayan her yorum site yönetimine şikayet edilebilir.

Kimler yorum yapabilir?

Güvenebilirmiyim.com'a kullanıcı üyeliği yapan herkes web siteleri hakkında yorum yapabilir.

Üye olurken neden telefon numaramı veriyorum?

Gerçek kullanıcı yorumları, engellenen kullanıcının tekrar üyelik oluşturamaması vs. gibi topluluk ve güvenlik kuralları gereği her kullanıcı cep telefonu onayı ile üye olmalıdır.

Kurumsal Üyelik

Sık Sorulan Sorular Kurumsal

Kullanıcı üyeliği ile kurumsal üyelik arasındaki fark nedir?

Kurumsal üyelik web sitesi sahibi ve yöneticilerinin kullanabildiği bir üyelik biçimidir. Kullanıcı üyeliği ise web sitelerin ziyaretçileri tarafından kullanılan üyelik biçimidir. Kullanıcı üyeleri yalnızca kendi profillerini yönetebilirken, kurumsal üyeler birçok avantajdan faydalanabilirler.

Kurumsal üyeliğin ekstra özellikleri nelerdir?

Kurumsal üyelik sahipleri;

  • Kendi web sitelerinin sayfalarını yönetebilir, tanıtımlarını yapabilir.
  • Fırsat ürünlerini sergileyebilir.
  • Güvenebilirmiyim.com'da kendi web siteleri hakkında yapılan yorumlara yanıt verebilir.
  • Web sitelerine Güvenebilirmiyim.com'dan backlink alabilir.
  • Güvenebilirmiyim.com'da kendi web siteleri hakkında yapılan yorumlar, puanlamalar ve ziyaretlerle ilgili grafiksel raporlamalar alabilirler.

Yanlış veya yanıltıcı yorumlar kaldırılabiliyor mu?

Evet. Web siteleri hakkında yapılan herhangi bir yorumun yanlış yada yanıltıcı olduğu tespit edildiğinde, yorum sistemden kaldırılır. Ayrıca ilgili yorum topluluk kurallarına uymayan söylevler içeriyorsa, yorum sahibinin üyeliği dondurulur.

Üyeliğimi istediğim zaman durdurabilir miyim?

Kurumsal üyelikler durdurulup, dondurulamaz. Ancak iptal edilebilir. Yıllık yapılan üyelikler, süresi dolmadan iptal edildiğinde, sözleşmede belirtilen kurallar uygulanır ve abonelik sonlandırılır.

Burada açıklanan soru ve sorunların dışında merak ettiklerinizi "İletişim" sayfamızdan sorabilir veya görüş ve önerilerinizi info@guvenebilirmiyim.com adresine posta yoluyla gönderebilirsiniz.